Časté dotazy

Máte dotazy K UŽÍVÁNÍ BYLINNÉHO TONIKA Intra? Účinky každodenního (dlouhodobého) užívání přípravku Intra jsou vždy pozitivní, ale pro každého jiné. Intra je přesně vyváženým přípravkem obsahujícím výtažky z třiadvaceti druhů osvědčených a prověřených bylin a rostlin. Jde o přírodní potravinový doplněk (doplněk stravy), který pomáhá posilovat a udržovat v rovnováze systémy lidského organizmu. Dosahuje toho pomocí živin, na něž je strava moderního člověka zpravidla velmi chudá. Každodenní užívání přípravku Intra pomáhá vyživovat buňky našeho těla a zásobovat je důležitými látkami na rostlinné bázi. Standardizované bylinné výtažky a přísné výrobní procesy zaručují kvalitu a účinnost. Pro další časté dotazy k užívání Intra ( FAQ) klikněte zde.

 

Jaký je rozdíl mezi tekutou formou INTRA a Intra kapsle?

Není rozdíl v obsahu úrovně standardizovaných rostlinných složek v těchto formách. Pokud je to možné, kapslovou formu doporučujeme na dovolenou nebo tam, kde není možnost uchovat Intru tekutou v lednici.

intra-lifestyles-doplnek-stravy

Jak je to s obsahem a složením cukru v tekuté formě INTRA?

V tekuté formě jsou 3 gramy fruktózy a glukózy na 28,50 ml Intry. Jde o stejné množství přírodní formy cukru – fruktózy a glukózy (není rafinovaná), jaké je obsaženo v přírodním extraktu pomerančové šťávy, žádné dodatečné doslazování není prováděno.Pacientům s diabetes doporučujeme sušenou formu Intry.

Jak je to s užíváním INTRA při cukrovce?

Po dlouholetých zkušenostech  s našimi klienty, je nutno upozornit uživatele trpícími cukrovkou, aby začali užívat od 5 ml Intry denně. Nápoj obsahuje ovocnou šťávu INTRA s obsahem 3 gramy cukru na jednu unci dávky (asi 28,5 ml – odměrku dodáváme současně k výrobku INTRA), která je nesmírně důležitá jako pomocník při vstřebávání extraktů bylin na buněčné úrovni .Současně je dodáván také kukuřičný sirup, a obě tyto složky působí jako přirozené sladidlo . Intra je čistě organický výrobek , všechny rostliny jsou vyluhovány procesem extrakce a obsahují standardizované výtažky bylin.

Jak je to u sušené Intry?

Také kapsle INTRA obsahují aktivní bylinné složky v sušené formě a neobsahují žádný přidaný rafinovaný cukr, jen přírodní cukr obsažený v dodatečně přidaných krystalcích výtažků vysušené pomerančové šťávy, který představuje méně než 0,5 gramu na dvě kapsle. Při užití INTRA kapslí společně s vodou se pomerančové krystalky smíchají v žaludku s tekutinou a tak vytvoří pomerančovou šťávu, která blahodárně spolupůsobí při procesu vstřebávání bylinek v lidském těle.

Intra kapsle neobsahuje želatinu( bílkoviny) a tuky, jen stopové množství maltodextrinu ( uhlovodan – forma kukuřičného škrobu ) a oxid křemičitý. Pokud Vám nevyhovuje obal kapsle INTRA , stačí tuto kapsli rozpůlit ( je tvořena levým a pravým dílem a bylinné extrakty vysypat do úst nebo na potravinu, která vám vyhovuje a takto konzumovat. Mnozí naši klienti aplikují takto sušenou formu INTRA na chléb nebo nasypou obsah do polévky. Nicméně, obal  kapsle INTRA, a rádi Vás o tom můžeme osobně ujistit ,  je bezpečný  nemá žádné vedlejší účinky na váš organizmus, sami již INTRA kapsle užíváme více než 14 let.Upřímně se musíme vyznat, že užíváme formu tekutou a kapsle INTRA při služebních cestách, neboť tekutá forma musí být skladována v lednici ( neobsahuje konzervační látky).Jak již bylo výše uvedeno INTRA obsahuje patentované standardizované bylinné extrakty, což zaručuje, že obsahuje jen biologicky aktivní bylinné složky, našemu zdraví prospěšné.

Obsahuje Intra alkohol?

Ne. Žádná z forem INTRY neobsahuje alkohol. Obsah a poměr složení bylin a výrobní postup výroby je patentován a veřejnosti utajen, chráníme se tak proti padělatelům. Do Intry v tekuté formě je z důvodu přítomnosti kukuřičného sirupu, hruškového nebo hroznového nosiče v deionizované vodě(dle potřeby zákona každé země, kde se INTRA distribuje),  je přidáno stopové množství kyseliny vinné. INTRA je čistě bylinná patentovaná forma,  zvláštní potravina – potravinový doplněk, v žádném případě to není homeopatický lék či jiný lék.

UŽÍVÁNÍ INTRA A NUTRIA V TĚHOTENSTVÍ A PŘI KOJENÍ

INTRA byliny obsažené v ní jsou tak vyladěny a v takovém množství, že jsou bezpečné pro ženy v těhotenství a pro kojící matky.Všechny byliny  obsažené v preparátu Intra jsou schváleny institutem MCA, Health Canada and the FDA a jsou ve  ve skupině poživatin. Byliny v Intra  jsou na seznamu bezpečných složek   GRAS ( v ang. Generaly Recognized As Safe / Schváleny jako bezpečné) .INTRA byliny obsažené v ní jsou tak vyladěny a v takovém množství, že jsou bezpečné pro ženy v těhotenství a pro kojící matky.Všechny byliny  obsažené v preparátu Intra jsou schváleny institutem MCA, Health Canada and the FDA a jsou ve  ve skupině poživatin.

Byliny v Intra  jsou na seznamu bezpečných složek GRAS ( v ang. Generaly Recognized As Safe / Schváleny jako bezpečné) .Proto INTRA mohou také těhotné a kojící ženy bezpečně užívat  v až 28ml  Intra denně .Preparát NUTRIA je na tom podobně,  veškeré suroviny ovoce  a zelenina v Nutria jsou  pečlivě kontrolovány, obsahují antioxidanty a především kyselinu listovou (44mcg / 2kapsle) , která je potřebná pro zdravý vývoj plodu .Antioxidanty v Nutria jsou využívány jak matkou tak i plodem.Pokud nevyhovuje ženě kapsle, je možné obal rozpůlit a obsah nasypat na jídlo nebo do nápoje,

INTRA A CUKROVKA

Každý pacient trpící cukrovkou by měl vědět, že 28 ml preparátu INTRA tekutá obsahuje 0 g bílkovin, 3 gramy uhlovodanů( původem z cukru) a 0 gramů tuků.kalorická hodnota je 12 cal. Intra kapsle neobsahuje žádné tuky a bílkoviny, obsah uhlovodanů ve dvou kaplích je 0,5 g. Cukry obsažené v tekuté formě Intra jsou složeny s 60% glukózou a 40% fruktózou .Botanické koncentráty v Intra nezpůsobují zvýšení hladiny cukru v organizmu.Diabetici mohou konzultovat výše uvedené informace se svým dietologem.

INTRA A METABOLISMUS

V případě zácpy, doporučujeme užívat 10 ml  preparátu Intra po dobu 2 týdnů, tak abychom Váš organizmus přizpůsobili složkám v Intra. Je také nezbytné zvýšit příjem nesycených tekutin.Poté je možné postupně zvýšit dávku bylinného tonika Intra na 60 ml.

FIBERLIFE

fibrelife-lifestyles-cz

INTRA A HORMONY

Intra je potravinový doplněk.Intra neobsahuje žádné hormony.Preparáty s obsahem hormonů jsou kvalifikovány jako léky, tudíž pokud by Intra obsahovala hormony, musela, by být klasifikována jako lék.

INTRA A GLUTEN

Intra neobsahuje GLUTEN.Extrakt z čínských perliček, obsažený v Intra obsahuje v porovnání se zrny ječmene mnohem menší množství glutenu.Klienti , kteří trpí poruchou trávení a vstřebávání živin, užívají v počátečních fázích 10 ml až 15 ml denně v průběhu prvního týdne.Poté mohou zvýšit dávky.

INTRA A SCHVALOVACÍ PROCESY

Od roku 1991 , kdy se Intra distribuje na světě prošla stovkou schvalovacích procesů po celém světě .Například v Anglii institucí the Medicines Control Agency , v Americe Food and Drug Administration nebo Health and Welfare Canada a jednotlivými MINISTERSTVY ZDRAVOTNICTVÍ a hlavními hygieniky 30ti zemí světa , u nás hl.hygienikem ČR , INTRA obdržela č. souhlasu HEM-350-28.4.99-16146 a NUTRIA č. HEM-350-19.11.03/32085/1 .

Za celé období 14ti let nebyl sebemenší problém.  INTRA byliny obsažené v ní jsou tak vyladěny a v takovém množství, že jsou bezpečné pro ženy v těhotenství a pro kojící matky.Všechny byliny  obsažené v preparátu Intra jsou schváleny institutem MCA, Health Canada and the FDA a jsou ve  ve skupině poživatin. Byliny v Intra  jsou na seznamu bezpečných složek   GRAS ( v ang. Generaly Recognized As Safe / Schváleny jako bezpečné)  .

INTRA A DĚTI

Od roku 1991 , kdy se Intra tekutá forma distribuje na světě ji užívaly a užívají milióny dětí na celém světě a prošla stovkou schvalovacích procesů po celém světě , které velmi pečlivě hlídají bezpečí užívání u dětí .Například v EU a Anglii institucí the Medicines Control Agency v UK , v Americe Food and Drug Administration nebo v Kanadě Health and Welfare Canada není žádné ohraničení užívání INTRA liquid u dětí. Díky ní se milióny dětí na celém světě mohou radovat z pevného zdraví.U dětí od dvou let doporučujeme začít s dávkou 2 až 50ml denně.

INTRA A ALERGIE U DĚTÍ

U dětí s podezřením alergických reakcí doporučujeme začít s dávkou 2 až 50ml denně.Vyloučíme tím jakoukoliv možnou alergickou reakci.Nenastane –li alergická reakce, můžeme zvýšit dávku do 15 až 20ml u dětí do 5 let.Děti nad 5 let mohou užívat až 30ml Intra denně. Každá poživatina může vyvolat alergickou reakci, proto doporučujeme provést test na alergické látky u vašeho alergologa. Od roku 1991 , kdy se Intra distribuje na světě prošla stovkou schvalovacích procesů po celém světě .Například v Anglii institucí the Medicines Control Agency , v Americe Food and Drug Administration nebo Health and Welfare Canada a nabyla zaznamenána jakákoliv výjimka nebo omezení pro děti, vyjma Ministerstev v ČR, Polsku a na Slovensku .

INTRA PROBLÉMY S TRÁVENÍM, TLUSTÝM STŘEVEM A VŘEDY

Doporučujeme začít s 15ml Intra v období prvního týdne, pokud se neobjeví reakce je možné zvýšit postupně dávku až na 30 ml a později i 60ml denně. U osob s problémy s trávením a střevy užívat s jídlem.

INTRA A VYSOKÝ TLAK

Intra nezvyšuje tlak.Extrakt kořene lékořice v Intra neobsahuje kyselinu lékořicovou, která může zvýšit tlak krve, jen lékořicové bioflavonoidy. Taktéž kořen ženšenu sibiřského nemá vliv na tlak.

INTRA A SPORTOVCI

Intra neobsahuje alkohol ani jiné látky .Sportovci se nemusí obávat , že jejich dopingové testy by mohly být pozitivní. Některé bylinné preparáty obsahují rostlinu MA HUANG, která obsahuje efedrin. Lifestyles nepoužívá tuto bylinu v žádném ze svých preparátů. Pro další informace je možné požádat Vice Prezidenta, Produkt Research and Development Paula Karamera, R.N.C.

INTRA A ALERGICKÉ REAKCE A DETOXIKACE

V prvních 3 až 5 dnech dochází k projevům lehké očistné reakce(vyrážka, migréna atd..) , proto doporučujeme začít s dávkou 5ml až 10ml v prvních 10 dnech a poté postupně zvyšovat až na 28ml denně a pít zvýšené množství tekutin. Pamatujte si, že získání dobrého zdraví není sprint ale maratón.

KOFEIN JE MOČOPUDNÝ A MŮŽE PŘEKÁŽET PŘI VSTŘEBATELNOSTI VE VODĚ ROZPUSTNÝCH LÁTEK A BLOKOVAT VSTŘEBATELNOST NĚKTERÝCH SLOŽEK POTRAVINOVÝCH DOPLŇKŮ. Proto se doporučuje 30ti minutová časová pauza mezi užíváním Intra a potravin obsahující kofein.

Nutria

nutria_cz_cz

Jak mohu mít lepší imunitu?

Trápí Vás a blízké časté virózy, nachlazení?
Zlepšete si obranyschopnost pomocí jídla. Není to nic složitého, tak například klasická cibule a česnek posilují organizmus díky allicinu, který působí v těle jako přírodní antibiotikum.

Už naše babičky a prababičky moc dobře věděly, čím obohatit jídla a celkově stravu, když se blížilo období chřipek a nemocí. Vystačily si s tím, co jim tehdy příroda dala, protože na jiného se v té době nedalo splašit. Žádné zázračné doplňky stravy, léky a jiná chemie. Zkuste tyto časem prověřené rady, které fungují. V dnešní době máme navíc štěstí, že se nemusíme omezovat jen na suroviny dostupné u nás, ale můžeme využívat dary ze všech koutů světa. Přečtěte si tipy, které vás posilní a postaví na nohy​.

1/Vitamín C

Vitamín C posilňuje imunitu a bojuje proti infekcím a při zvýšené zátěží a sportu pomáhá regenerovat. Najdete ho v citrusech, kiwi, černém rybízu, paprikách a brokolici. Čaj s citronem, medem a zázvorem nebo se šípky, které jsou také plné céčka. Jablíčka, či jiné syrové ovoce

 

TIP. Konzumujte listovou zeleninu. Třeba kadeřávek je plný vitamínů, enzymů a minerálů. Pomáhá pro správné fungování celého těla a udělá dobře vašemu trávení, které dostává při nemocech nejvíce zabrat.

2/ Cibule a česnek posiluje organizmus díky allicinu, který působí v těle jako přírodní antibiotikum. Pomáhají při chřipce i nachlazení. Bojují účinně proti bacilům. Pokud cítíte, že na vás “něco leze”, naordinujte si je nejlépe syrové. Cibuli pokrájejte třeba ke guláši nebo na chleba či do řeckého salátu. Z česneku si můžete vyrobit přírodní medicínu. Rozmačkejte ho v medu, nechte vylouhovat a tuhle dobrotu si dopřávejte po lžičkách několikrát během dne. Pozor na váš dech.​

3/V dnešní době máme štěstí, že se nemusíme omezovat jen na suroviny dostupné u nás, ale můžeme využívat dary ze všech koutů světa. Patří zde “super potraviny”, které vynikají tím, že mají vysoký obsah zdraví prospěšných látek. Jsou doslova nabité vitamíny, minerály, enzymy a nenasycenými mastnými esenciálními kyselinami. Proto jsou při vyvážené stravě tak ceněné a neměli bychom
na ně v období chřipek zapomínat. Po čem sáhnout? Zkuste nápoj – Intru bylinné tonikum, která je složená s 23 královských bylin, které harmonizují 8 systémů lidského těla.

Také Goji a dodává energii a posiluje imunitu. Přidejte je třeba do kaše. Skvělý je prášek z mladého ječmene, který obsahuje antioxidanty a vitamíny, jednoduše přisypte do vašeho salátu. Chia semínka mají také optimální složení minerálů, vitamínů a antioxidantů. Skvělé jsou v nápojích, snídaňových kaších a užijete i při pečení. Nebo vyzkoušejte Quinou. Jde o prastarou obilninu původem z Jižní Ameriky, která díky obsahu výživných látek je bezlepkovou náhradou rýže. Je navíc i zdrojem rostlinných bílkovin a vhodná i pro sportovce.​

4/ Semínka a ořechy obsahují zinek, nenasycené mastné kyseliny, které jsou pro nás prospěšné a snižují nezdravý cholesterol. Obsahují antioxidanty, díky čemuž chrání naše buňky zevnitř. Dopřávejte si oříšky po menších hrstech pravidelně. Jsou syté, takže jich stačí trochu a zaměřte se na ty nesolené a nepražené, které neobsahují palmový tuk.

5/ Luštěniny by měly být pravidelně přítomny ve vaší stravě, nejzdravější jsou ve formě čerstvých klíčků. Můžete si je naklíčit doma, nebo již koupit hotové. Chutnají výborně do zeleninových salátů nebo jimi posypejte krajíc chleba. Klíčky obsahují enzymy, vitamíny a živiny, které přispívají ke správné funkci orgánů a tím i posílení imunity.

6/ Také kysané výrobky mají nezastupitelnou úlohu při tvorbě imunity, která vychází z naší vnitřní mikroflóry. Správné bakterie v našich střevech se starají o to, aby si na nás bacily jen tak nedovolily. Probiotické bakterie jsou v mléčných kysaných výrobcích, které ulpí na tlustém střevě a působí příznivě na trávení i naši imunitu. Dopřejte si ráno nebo během dne kefír, zakysaný jogurt nebo syrovátka. Nezapomeňte na kysané zelí má tak mnohem více vitamínů než čerstvé. Přidejte si trochu do misky k obědu nebo večeři.

7/Kvalitní mořské plody a ryby, hluboce zmražené bez přídavků vody obsahují důležité omega-3 mastné kyseliny. Ty aktivují bílé krvinky, které bojují proti virózám, chřipce a nachlazení. Ryby a mořské plody dobrým zdrojem selenu, který pomáhá bílým krvinkám produkovat proteiny, které zbavují tělo virů. Dopřejte si lososa se zeleninou nebo z něj připravte losos sushi.

Zdroj: Google,Seznam,Pixel,mojebedynky