Co to je Glutathion a proč je obsažen v NutriaPlus?

Glutathion patří k nejsilnějším antioxidantům, protože má silné tlumící účinky proti vzniku volných radikálů. Jedná se o tripeptid, který se účastní reakcí katalyzovaných několika enzymy. Označení tri- v názvu tripeptid vyjadřuje, že je složen ze tří aminokyselin.

Glutathion je složen z kyseliny glutamové, cysteinu a glycinu. Glutathion je také důležitou součástí v metabolismu cizorodých látek (xenobiotik), kdy po jejich předchozí hydroxylaci umožňuje tvorbu polárních metabolitů, které jsou již dobře rozpustné ve vodných roztocích a tím se významně zvyšuje možnost jejich vyloučení z těla ven. Uplatňuje se při syntéze a opravě nukleových kyselin v organizmu, při vzniku bílkovin, prostaglandinů, transportu aminokyselin, odstraňování toxinů a karcinogenů, správné funkci imunitního systému, prevenci buněk před oxidačním stresem a při aktivaci řady enzymů v organizmu.

Jeho nízký obsah v těle je spojen s rychlým stárnutím, makulární degenerací (skvrnami na pokožce),diabetem, nemocemi plic a zažívacího ústrojí, křečovitými stavy,Parkinsonovým syndromem a jinými neurodegenerativními poruchami.Rizika nejsou uváděna. Pouze u přípravků, které jsou určeny pro inhalační podání, může dojít u citlivých osob (astmatiků) ke spazmům bronchů. Glutathion je obsažen v doplňku stravy NUTRIA.

nutria-lifestyles

Glutathion je stopově obsažen také v našem doplňku stravy Nutria, který obsahuje extrakty potravin, které jsou doporučované jako zdravé (odborníci uvádějí, že mohou hrát roli v prevenci vzniku rakoviny), jako je například brokolice, zeli, květák a další. Je obsažen ale i v mase či ovoci. Více o Nutria+? Kliněte zde.

Zdroj: Google.cz,Internet